אליוס פז

קראנו לך בעל החלומות

קראנו לך בעל החלומות

רועי אביקסיס - מזכל בני עקיבא העולמית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אליוס- קראנו לך "בעל החלומות"

 

החלום שלך התחיל בשליחות כשליח צעיר. חזרת מולהב .חזרת עם נעה- השותפה החדשה בחייך. עוד לא הכרתיך. אך הכינו אותי שאני חייב להכיר את אליוס כדי להבין מהי גרמניה.

בשנים הללו כבשת את גרמניה וכבשת גם אותי הפכתי אותי לעוד חייל למען יהדות גרמניה.

הסברת לי על חלון ההזדמנויות ההולך ונסגר להצלת יהודי גרמניה. ראיתי את האש בעניים. ראיתי את הרוח הגדולה. ראיתי את עולם ערכים בנוי לתלפיות- ראיתי והוקסמתי. בעיקר נגעה בי ההחלטה שלך לייסד ולהקים הכשרה מגרמניה ומהיישום כנגד כל הסיכויים

כך היית עולה לחדרי לרגל פעם פעמיים ביום כל פעם עם עוד רעיון, עוד מבצע כיצד לפעול ולהשפיע ואני מסתכל על הקופה הריקה ושואל את עצמי – מה הוא לא מבין?

ואז יום אחד הרב נעם ואני שלחנו אותך לכתוב תוכנית פעולה ליהדות גרמניה. אולי התכוונו להרוויח קצת שקט ממך. כעבור זמן קצר חזרת אלינו עם תוכנית סדורה ומפורטת כיצד התנועה חייבת לפעול. והדגשת שהפעם זה יהיה בני עקיבא אמיתי! עם הערכים שלנו! בלי חיפופים!  בשורת התקציב נצרכו כמה מילוני דולרים ליישום התוכנית.

את תוכנית הפעולה והחלום אנחנו אפסנו במגירה אבל אתה ממש לא. המשכת להאמין שיום יבא והתוכנית תצא לפועל. ונראה שהקב"ה  גם התגייס  עבורך ושלח לנו מתנה מהשמיים, תורמים שהחליטו להשקיע מליונים בתוכנית שלך.

אני זוכר את השיחה איתך. כאשר הבנת שאתה יכול להוציא את החלום מהמגרה. הסתערת. אוח איך הסתערת על המשימה. גייסת את החברים הטובים שלך וכך בקיץ 2015 עמדת בראש משלחת בני עקיבא גרמניה שמנתה למעלה מ- 10 שליחים.

אליוס- היית מפקד שהצעיד אחריו חיילים. כולם הביטו בך וסמכו עליך. דקלמו את משנתך. הבטתי בך בהשתאות. כשבקרנו בגרמניה- פגשנו את החניכים והמדריכים שלך. כולם שלך. ממש. סחפת את כל התנועה למען יהדות גרמניה, לפעמים היו אומרים לנו נפלתם על הראש מכל העולם אתם מדברים רק על גרמניה.

בוועידה העולמית שהתקיימה באותה שנה בחרנו להעלות על נס את העשייה שלך בגרמניה. עמדת גאה על הבמה יחד עם ליזה. למחרת הלכת לבדיקה שגרתית אז קבלת תוצאות מצערות שהכריחו אתכם לחזור מהשליחות.

וכך במשך 4 שנים עלויות ומורדות ואליוס לא מרפה מהחלומות. תוך כדי טיפולים קשים, אשפוזים, כאבים, הוא מגיע למשרד מבקש כמה דקות להתאפס ומתחיל לירות לכל עבר. עוד שליחים, עוד חניכים בתוכניות.

ומול עיניך פתאום אנחנו מגלים שגרמניה פורחת. המשלחות הכי גדולות לאירועים האירופאיים אלו הגרמנים. אתה לא מצליח להגיע לרוב אירועים אבל אנחנו מספרים לך. אליוס – החלומות שלך מתגשמים.

לא אשכח את הביקור שלך בסמינר בספרד שעמדת בראש הקבוצה הגדולה ביותר כשאתה כל כך סובל והחברים שלך אפרת ואוריאל תומכים בך. לא אשכח את הלילות בסמינר שליחים בפריז כואב ודואב בלילות אך בבקרים עומד מול השליחים , מעורר השראה ,מזרים אנרגיה ואידיאולוגיה לכל השליחים באירופה.

קראנו לך "בעל החלומות"

בעל חלומות  כי כאבת את יהדות גרמניה, הצבת חזון ויעדים ברורים, היתה מוכן להלחם עליהם בלי לוותר. לפעמים נתפסת כהוזה, לא מציאותי. לא מחובר.  הייתי אובד עצות מול העקשנות שלך. כשניסיתי לרכך אותך קצת- היית מסתכל עלי ומבהיר לי לא יילך לך. חבל על המאמץ.

אך בניגוד ל"בעלי חלומות" אחרים המסתובבים בנינו הייתי חולם ומגשים. חכם, חריף , עקשן וביצועיסט מהמדרגה הראשונה. השגת את מבוקשך. אם לא דרך הדלת- דרך החלון. אם לא בדרך המלך בדרך חתחתים.

התעקשת להיות מעורב, להמשיך להמשיך את מפעל חייך בכל הכח שנגמר לך לאט לאט. בקשת עד לא מזמן להיות מעורב. אמרת לי שזה צינור החמצן שלך להתמודדות עם המחלה. לפני שבועיים בצער גדול אמרת לי שאין לך כוחות יותר.

נראה לי שהעקשנות שאפיינה אותך היתה גם זאת שאפשרה לך להילחם לאורך כל כך הרבה זמן במחלה..

והיתה לך עוד עקשנות אחת שהיתה פלא אמיתי בעיני.

בתוך תהומות הכאב והפחד לאורך כל כך הרבה שנים. התעקשת כל כך להכיר תודה. כל הזמן, בכל מצב, במילים ארוכות ומפורטות. להגיד כמה אתה מעריך ואוהב את התנועה, את החניכים, את חברי המזכירות, כמה כח אתה מקבל מהם. גם ביום חמישי שעבר חתמת את ההודעה שלך אלי. בכמה אתה מעריך את גיל על מה שהוא עשה למען ההכשרה שזה עתה הסתיימה…

אליוס-. איני יודע אם השארת לנו  ,לחברים מבני עקיבא, צוואה כתובה אך ברור לנו שבכל הקשור למפעל חייך השארת לנו תוכנית עבודה ברורה- לאן ואיך עלינו לצעוד- את התוכנית הזאת לא נכניס למגירה. נמשיך לשים אותה במרכז העשייה התנועתית- אנחנו חבים זאת לך אליוס יקר.

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

החברים מבני עקיבא.

 

מאמרים נוספים

התהוות של אהבה

באיזשהו אופן וגם אם בזמן אמת לא ידעתי לומר ידיעה ברורה, קיננה בי לא אחת

user5

כל כולו שליח

אליעזר יוסף בן חנה ליבה, כך הזכרתי אותו בתפילותיי בחודשים האחרונים. אליוס פז, איש יקר