אליוס פז

חזון גדול שמתורגם לפרטים בפנקס קטן

חזון גדול שמתורגם לפרטים בפנקס קטן

רועי אביקסיס, מזכ"ל בני עקיבא העולמית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

 

אני זוכר אותנו נוסעים למסע גישוש בגרמניה עם קבלת ההודעה המשמחת על תקציב מיוחד לטובת גרמניה שיאפשר יציאתה של משלחת גדולה של שליחים.

אני סמזכ"ל ואליוס- ראש דסק אירופה, אני בן 40 ואליוס בן 30 בערך..אני בוגר שליחות של 3 שנים בסקנדינביה ואליוס אחרי שליחות צעירה של שנה.

אני זוכר נסיעות ארוכות, ארוחות בצידי הדרכים, שיחות אל תוך הלילה- ובעיקר זוכר את אליוס מלא להט ותשוקה מסביר ומתאר את משימת חייו אותה הוא מתכוון להעמיס על כתפיו בשליחות המתקרבת.

 

לרגעים הרגשתי כמו חניך שמביט בשליחו הנערץ שפורס לפניו משימה אידיאולוגית חשובה וכל עת שהוא מסביר אני מתמלא יחד איתו באותה תשוקה. כתלמיד המביט אל רבו. כי באליוס היתה "אמת" שהצליחה להדביק את הסובבים אותו- הוא חי את השליחות בגרמניה בכל נימי נפשו.

 

אך היתה בו מעלה נוספת- שאין אותה לרבים. יש שליחים שנואמים נאומים חוצבי לבבות ומדביקים אותך בפרץ אידיאולוגי שלהם, עיניך מאירות יחד איתם ואתה מתעלה איתם מעלה מעלה ויש שליחים שאולי הם קצת יותר "אפורים"  ו"משעממים" אך כשהם נקראים לדגל הם אנשי מעשה, ביצועיסטים מהמעלה הראשונה. אתה עומד מוקסם מעוצמת העשייה.

 

ויש את השליח אליוס שבאותה עוצמה שהחזון מוצג ומסורטט ומדביק את שומעיו ,אותה העוצמה, גם נמצאת בת'כלס בעולם המעשה.

 

אליוס השליח שהוא איש חזון ומעש.

 

כל רעיון היה נכתב בפנקס קטן ומתורגם במה צריך לעשות עם זה ואיך זה יתבצע ומהם התהליכים- הכל מסודר בראשו (לפעמים זה היה רק בראשו). שום דבר לא יישכח, על הכל הוא יבצע מעקב, ואם הוא לא קיבל תשובה- הוא לא מרפה. כמה קשה היה לו כשהיה חולה כשהוא התחיל להרגיש שהוא מזייף.

 

ואם לא די בכך היתה לו הרגישות הכל כך מיוחדת להבין כי בתוך להט החזון והעשייה חייבים להיות רגישים ואנושיים כל כך ל"אנשים" . כמה פעמים הוא ביקש ממני לשים לב לאדם זה ואחר, זיהה עצבות ושלח הודעה מעודדת למשהו, תיעדף משהו כי הוא ידע שהוא במצוקה, נסחף בשיחה אישית ארוכה.

 

פעם אחת חניכה מגרמניה כעסה מאוד על בני עקיבא למרות המאמצים הרבים שאליוס השקיע בה. מאמצים שהיו כרוכים בגיוס כסף רב ובשעות ארוכות של תמיכה. שרר מתח רב בינה לבין התנועה. למרות שאליוס נפגע מהתנהגותה הוא כל הזמן חיפש היכן הוא יכול לסייע לה? אני זוכר שהתנהגותו בעניי היתה כל כך אצילית והתחברה לי לראייתו הבהירה כי לפני הכל עומדים לפנינו "בני אדם".

 

היה מאלו ה"אומרים ועושים", מ"ההוזים",מ"החוזים" ומ"המגשימים"- חי חיים מלאים בשליחות.

 

רועי אביקסיס

חבר של אליוס ומזכ"ל בני עקיבא העולמית

 

מאמרים נוספים

קראנו לך בעל החלומות

יום אחד הרב נעם ואני שלחנו אותך לכתוב תוכנית פעולה ליהדות גרמניה. אולי התכוונו להרוויח

התהוות של אהבה

באיזשהו אופן וגם אם בזמן אמת לא ידעתי לומר ידיעה ברורה, קיננה בי לא אחת

user5

כל כולו שליח

אליעזר יוסף בן חנה ליבה, כך הזכרתי אותו בתפילותיי בחודשים האחרונים. אליוס פז, איש יקר