אליוס פז

בחור נמרץ עם מחברת ענקית, עט ורשימות מפה ועד סין

בחור נמרץ עם מחברת ענקית, עט ורשימות מפה ועד סין

ינון (שבצי)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לראשונה הכרתי את אליוס כחודש לפני הגיוס של אוגוסט 2007

הייתי המ"פ של גדס"ר נחל אוג7, והייתי אמור לקבל מהסמג"ד מפל"ג, עוד לפני שקיבלתי את השמות , בעודי מסתובב בבא"ח , הגיע אליי בחור נמרץ עם מחברת ענקית ועט, 

"מה נשמע שבצי אני אליוס שהולך להיות הרס"פ בפלוגה שלך" ו…. מכאן לא נתן לי לנשום וכבר הראה לי את כל החזון שלו , רשימות מפה ועד סין איך הכל הולך להתבצע , אני כבר הבנתי שזכיתי ברס"פ תותח , ומיום ליום ועד שהוא סיים את תפקידו , ברכתי כל יום על שזכיתי שהוא יהיה הרס"פ שלי , ולא סתם אומרים שפלוגה טובה זה קודם מפל"ג טוב ,ומפל"ג טוב זה קודם רס"פ טוב.

בקיצור אליוס היה עם אנרגיות מטורפות , והכל עשה מסודר עם רשימות טבלאות סקיצות ובקיצור ירידה לפרטי פרטים , מה שגם נתן לנו סגל המפקדים, שקט בכל מה שקשור ללוגיסטיקה, וגם אוירה טובה בפלוגה, והכל מסודר.  

סיפורים או אירועים מאפיינים קטנים מתקופה זו :

המשחק שלא נגמר

באחת ההזדמנויות שכל המחלקות נסעו לא זוכר לאן, אליוס נשאר עם התורנים שלו ואני במשרד

ואז אליוס הגיע אליי, בואנה היום התורנים שלי תותחים בוא נשחק איתם כדורגל , 

טוב , לכדורגל צריך צירוף הכי קטן , ואנחנו במגרש, אליוס אלון כץ ואני, משחקים מול שלושה חיילים, מפה לשם כנראה שהיו יותר טובים ,הם מובילים עלינו , וכגר צריך לקחת את התורנים להכין צהריים לחברה שעוד מעט חוזרים , אליוס מסתכל עליי במבט הנחוש שלו , "שבצי ,אנחנו לא מפסיקים את המשחק עד שמנצחים!" , טוב המשכנו עוד איזה שעה של משחק , ועוד וכבר מגיע אחד הסרספים ,ומבקש את החברה להכין את ארוחת הצהריים , ואליוס שוב מסתכל עליי במבט הנחוש ושוב…, כולם מתים לסיים כבר, אך מה לעשות החיילים מובילים עלינו , בקיצור משחק נחמד וכליל הפך למרתון… אם לא אולטרה מרתון.

היחס לציוד

בהכנת סגל יש משבצת שמדברים בה על מתיחות אופציונלית בין המפקדים לסגל , אליוס פשוט לא הבין איך יכול להיות שעם מפקדים "הם חברים שלי , ועוד בארי  הסמל של זוסמן היה איתי בצוות, אין מצב שתהיה מתיחות ואם כן אז ישר מישהו מוותר וממשיכים קדימה"

ואכן למרות ש97% מהזמן היו יחסי סגל מפל"ג מצוינים , עדיין אליוס לא היה מוכן לעבור לסדר היום על התיחסות של המפקדים והחיילים לציוד בצורה מזלזלת , " אם יאבד לחייל השק"ש יש לי 100 כאלו להשלים ,וגם אם לא היה לי הרס"ר חבר שלי וישר ישלים לי, אבל לא זה הבעיה, הבעיה שחשוב לי שלפני שאנחנו מלמדים את החיילים להיות לוחמים ,הם קודם צריכים ללמוד לשמור ולהעריך את ציוד " 

עד היום כשאני לא מתייחס לציוד כמו שצריך – אני נזכר בשיעור שקיבלתי באותה תקופה מאליוס.

המחמאה מהמג"ד

יום אחד אני מקבל טלפון מהמג"ד של הבא"ח

בואנה שבצי ראיתי עכשיו את הרס"פ שלך עומד בשער , כל הכבוד! כל יום אני עובר בשער , ונדיר שאני רואה מפל"ג עומד בשער, (הסבר רקע – בשער חייב לעמוד מפקד ,ותמיד מפקדי הפלוגה ששומרת עומדים שם , זה לא נחשב לדבר "כיף")

כל הכבוד שככה המפל"ג בפלוגה שלך נותנים כתף למפקדים , – כמובן שהסברתי לו שהמחמאות הם בראש ובראשונה לאליוס ! 

שגם כדוגמא אישית שמר הרבה בשער וגם הוביל את כל המפל"ג לעזור במשימה זו.

 

פויקיים וחגיגות ליליות

ביום אליוס היה עובד קשה עם החיילים והמפל"ג , ובלילה דאג תמיד לאווירה הטובה ולפינוקים לכל הסגל ולכל המשק"ים והמשקי"ות שהיו קשורים לפלוגה.

כך שלפחות פעמיים בשבוע אליוס דאג לנו לפויקה גיטרה , וכל טוב.

 

התמונה הגדולה

אני תמיד אהבתי לתלות תמונות מהוואי הפלוגה על קירות המשרד, והסברתי לאליוס כמה אני אוהב תיעוד ותמונות.

ביום שעזבנו את הבא"ח ואליוס חזר לעורב, הוא הביא לי מתנה- פסיפס תמונות בתוך תמונה שיותר גדולה ממני (איזה מטר וחצי על מטר.) – וכמו כל דבר שהוא עשה הוא עשה ב300%.

בקיצור כמה דברים שאני למדתי מאליוס בתקופה זו של אוג7 בבאח נחל

  1. ירידה לפרטים , תכנון הכל מראש והכל כתוב במחברת.
  2. נחישות ואנרגיות מטורפות
  3. יחס לציוד
  4. דוגמא אישית .

                                                                                                         

מאמרים נוספים

זכיתי להכיר אותך

אליוס היקר לא יודע באילו מילים להתחיל ובמה לסיים, רוצה להגיד לך שזכיתי להכיר אותך,